U Kašpara - restauraceTerezínská 150, 410 02 Lovosice, Telefon: +420 416 53 34 06, Rezervace: +420 416 533406, E-mail: lenka.fundova@seznam.cz, web: www.ukaspara.com
Restaurace U Kašpara | Penzion Lovosice Nejstarší restaurace v Lovosicích

 

Kam na výlet.......

 HISTORICKÉ PAMÁTKY v okolí Lovosic

HISTORICKÉ PAMÁTKY HISTORICKÉ PAMÁTKY HISTORICKÉ PAMÁTKY HISTORICKÉ PAMÁTKY

Výhodné klimatické podmínky u břehu velké řeky, která je z velké části chráněna obtížně přístupnými úbočími vysokých kopců, lákaly k osídlení Českého středohoří již velice dávno. Archeologické nálezy odkryly snad všechny kulturní vrstvy, které se na území Čech a Moravy vyskytovaly. Lovosicko je tak jedním z nejdéle osídlených míst v České republice, v blízkosti Lovosic se nachází mnoho zřícenin středověkých hradů, zámky a církevní objekty. První zmínky o samotném městě pocházejí z roku 1143, jedná se o darovací listinu krále Vladislava II. Strahovskému klášteru.

Přestože ráz města byl nenávratně změněn v dobách reálného socialismu, za návštěvu stojí barokní kostel sv. Václava z 18.století s převážně rokokovým interiérem. Na Václavské náměstí byla v roce 2000 vrácena socha sv. Václava z roku 1707.

Státní zámek Libochovice

Současnou podobu získal zámek zásluhou hraběte Dietrichsteina, který od Šternberků koupil vyhořelý renesanční zámek a přestavěl ho do ranně barokního stylu. K zámku přiléhá francouzský park, na který navazuje rozlehlý park anglický. Pro návštěvníky jsou připraveny tradiční prohlídky a v sezóně netradiční večerní prohlídky za účasti historických postav a strašidel.

Státní zámek Ploskovice

U Litoměřic bylo v letech 1720 – 1725 na místě zbořené středověké tvrze vybudováno letní sídlo pro Annu Marii Františku, později velkovévodkyni toskánskou. V zámku také ve starším věku sídlil poslední český král Ferdinand V.

Ploskovice leží asi 16 km od Lovosic.

Zřícenina hradu Hazmburk

Název hradu „Hazmburk“ je zkomoleninou jména „Hasenburg“ – Zajícův hrad, podle jména majitele hradu Zbyňka Zajíce z Valdeka. Hrad byl opuštěn koncem 16.století. Jeho výraznou siluetu tvoří „Černá věž“ a „Bíla věž“, na obě je možno vystoupat.

Hazmburk je od Lovosic vzdálen asi 14 km.

 

Sportovní vyžití 
                   v okolí Penzionu Kašpar

Sportovní areál TJ Lovochemie

Lovosický sportovní areál skýtá řadu možností profesionálního i rekreačního sportování. Dvě sportovní haly s kompletním zázemím lze využít pro házenou, basketbal, tenis, fotbal, floorbal a jiné sporty. Dále areál nabízí prostor volejbalového kurtu a další víceúčelové venkovní hřiště.Fotbal ,součástí sportovního areálu jsou tři fotbalová hřiště s automatickým zavlažovacím systémem. Kromě hlavního hřiště je k dispozici vedlejší tréninkové hřiště a škvárové hřiště.
Přímý pohled ze zadní části penzionu je na TENISOVÝ AREÁL. 
Tenisvé kurty jsou na vysoké úrovni, stejně tak zázení pro sportovce.

Atletický stadion .Nově zrekonstruovaný atletický areál nabízí prostor pro klasické lehkoatletické disciplíny: běžecký ovál (400m), doskočiště pro skok daleký a skok o tyči, prostor pro vrh koulí, skok vysoký, sektor pro hod oštěpem, kladivem a diskem.Tenis, nově vybudovaný areál s šesti antukovými dvorci, šatnami a klubovou místností je vhodný i pro pořádání firemních a sponzorských akcí. Rakety a míčky lze na místě zapůjčit.

Zimní Stadion

Lze si pronajmout také zimní stadion s využitím pro hokej, bruslení a krasobruslení. Pro veřejnost jsou prostory otevřeny v zimní sezoně.Plavání po celý rok je k dispozici nově zrekonstruovaný krytý plavecký bazén, v letní sezoně také nekryté venkovní koupaliště.

Golf

 

Kontakt

PENZION "U KAŠPARA"

Terezínská 150, 410 02 Lovosice

mobil: +420 603 218 569

telefon: +420 416 533 406

FUL group s.r.o.

Terezínská 150, 410 02 Lovosice

e-mail: lenka.fundova@seznam.cz

web: www.ukaspara.com

web:www.penzion-lovosice.cz

Restaurace "U KAŠPARA"
telefon: +420 416 533 406

FUL group s.r.o. 
Terezínská 150, 410 02 Lovosice

rezervace, svatby
na společenské akce, oslavy
objednávka cateringu
 

mobil: +420 603 218 569
e-mail: lenka.fundova@seznam.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.", eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu,

VÝDEJNÍ OKÉNKO

objednávky tel. 416 53 34 06 nebo 603 218 569 

 pondělí  až pátek  10.30 - 14.00 hod

jídlo je možné si objednat na později a zachlazené si vyzvednout
v naší prodejně TABAK U Scherlocka

těšíme se na Vaši náštěvu a děkujeme za Vaši přízeň :)

 

 

 

Aktuality
Penzion U Kašpara v Lovosicích hodnocení